Koncerty

Rádi vás uvidíme na některém z chystaných koncertů!
Datum Den Hodina Podrobnosti Místo
23. února 2018 Pátek 19:00 Queer Ball Praha
7. května 2018 Pondělí Koncert s OurSong Praha

Kde a kdy jsme už zpívali?

O nás

Pěvecký sbor Doodles byl založen v září 2011 v Praze. Díky různorodému zaměření můžete od Doodles slyšet širokou paletu žánrů sahající od renesanční hudby a lidových písní, přes věhlasná díla klasické mužské sborové tvorby 19. a 20. století, operní sbory či operetu až po spirituál, muzikál, slavné melodie od Beatles anebo pop 80. a 90. let. Sbor zpívá s doprovodem i bez něj, k několika písním má i choreografii.
Doodles jsou jediným gay sborem v Česku

Doodles by se rádi spolupodíleli na bourání předsudků a šíření vzájemného respektu prostřednictvím hudby a čile se zapojují do široké rodiny LGBT sborů v Evropě. V srpnu 2015 sbor vystoupil společně s London Gay Men’s Chorus na Nové scéně Národního divadla, v následujícím roce podnikl své první zahraniční vystoupení s pařížským gay & lesbickým sborem Podium Paris přímo v Paříži. Kromě toho už vyhlíží do roku 2018, kdy se v Mnichově koná velký slet LGBT sborů „Various voices".

 • Zábava

  Zpíváme, protože nás to baví

 • Umění

  Snažíme se přinášet něco nového

 • Práce

  Pravidelně zkoušíme

 • Gayové

  Zatím je to tak :-)

Členové

Od svého založení se počet členů zdvojnásobil, aktuálně má sbor přes 30 členů.
Uploaded image

Marek Stanka

Sbormistr, aranžér
Průměrný klavírista s pěveckými zkušenostmi z dětského a gymnaziálního sboru, který seznal, že se spíš uživí jako bankovní úředník. Šeď finančního světa si ale s o to větší radostí a nadšením nechává prozářit hudební duhou jediného gay sboru v Česku.
Uploaded image

Jan Dobiáš

Skladatel, aranžér, klavírista
Uploaded image

Aleš

Tenor
Již od dětství vedený k hudbě, kterou miluje. Vedle hry na klavír získal své pěvecké schopnosti na ZUŠ v Hranicích a v Hranickém dětském pěveckém sboru. Od svých 20 let sólově zpíval se zábavovou kapelou. Bez pravidelných středečních zkoušek by pro něj týden byla nuda.
Uploaded image

Tomáš

Tenor
Zajímá ho vše přes R’n’B, soul, jazz, folk, pop i klasiku, žádný žánr mu není cizí a zpívá kudy chodí – dost často i v kavárnách, ve kterých pracuje jako barista.
Uploaded image

Jakub

Tenor
Uploaded image

Rostislav

Tenor
Uploaded image

Slávek

Tenor
Zpívá odmalička, prvně doma s mámou v kuchyni, pak ve smíšeném pěveckém sboru ve Znojmě. Na vysoké škole zpíval v pěveckém sboru 440 Hz. Do sboru Doodles jej přivedl jeho kamarád Tomáš. Užívá si jak sborové zpívání, tak i fajn partu lidí.
Uploaded image

Karel

Tenor
Se zpíváním začal v LŠU a pokračoval v komorním pěveckém sboru Masarykova gymnázia Vsetín. Rád si zazpívá také s kamarády u táboráku s kytarou. Milovník železnice.
Uploaded image

Jirka

Tenor
Když před pár lety zavítal na kurzy zpívání pro nezpěváky, netušil, jak jej to chytne. Získal tak příležitost nejen hudbu poslouchat, ale také se na její interpretaci podílet.
Uploaded image

Tomáš

Tenor
Uploaded image

Patrik

Tenor
Ke sboru se připojil v roce 2015. Před pěti lety se dostal k odbornějšímu a již trvalému zpívání v dalším sboru, kde jej to nakoplo, a chuť a radost z hudby byla taková, že již tři roky chodí na individuální hodiny k učitelům zpěvu. Kromě toho jej těší příroda, zahradničení, historie a výlety.
Uploaded image

Honza

Tenor
Uploaded image

Radovan

Tenor
Zpívá od šesti let, kde to jen jde, a klidně se kvůli tomu i pohádá. Je duší dopravák a noty jsou pro něj takovým hudebním jízdním řádem, rád se pouští jak do klasiky tak i populární hudby. Občas na zkoušce zazlobí, ale jen když Nálada je výborná :-)
Uploaded image

Antonín

Baryton
V dětství sice zpíval ve sboru a hrál na klavír, ale brzy zjistil, že ho víc zajímá chemie a biologie. Ke zpívání se rád vrátil, stejně jako ke včelaření.
Uploaded image

Vladimír

Baryton
Nováčkem ve sboru od září 2015. Neumí si představit, jak by vnímal okolní svět, kdyby neexistovala muzika. Doodles sleduje tím pádem taky již delší dobu. Ale až Markova pozvánka jej přiměla k tomu, aby se zkusil přesunout z pozice nadšeného posluchače do našich řad.
Uploaded image

Slávek

Baryton
Začalo to zpíváním u táboráku, následovaly bouřlivé karaoke party a nakonec v roce 2016 zakotvil u Doodles. Záhy zjistil, že Slávkové ve sboru tvoří deset procent členstva. Kromě zpěvu milovník Balkánu, vína a všeho kolejového.
Uploaded image

Pavel

Baryton
Uploaded image

Štefan

Baryton
Uploaded image

Slávek

Baryton
Hudba je těsnopis emocí. Emoce, které lze popsat tak nesnadno, jsou přímo sdělovány člověku v hudbě, a v tom je její síla a význam. (L. N. Tolstoj) A já děkuju Doodles za hozenou rukavici a šanci být lepším a lepším stenografem emocí.
Uploaded image

Boris

Baryton
Boris pochází z Německa, ale již dlouho žije v Praze. Celkem sedmnáct let zpíval v několika různých sborech v Lüneburgu, Düsseldorfu a Paříži a jeden rok v Hlaholu v Praze. Od září 2016 je hrdým členem Doodles.
Uploaded image

Andrew

Baryton
Na střední a vysoké škole v Americe zpíval v několika sborech a hrál v muzikálech a divadelních hrách. Od té doby se více zaměřuje na vědu. Je profesionální překladatel a akademický pracovník na Univerzitě Karlově. Zpívá pro radost a relaxaci, má velice rád českou klasickou a lidovou hudbu z 19. a 20. století.
Uploaded image

Vratislav

Basbaryton
Přišel do sboru cca po roce jeho existence. Zpíval jako dítě v LŠU, potom jako gymnazista při hře na kytaru u táborových ohňů a krátce ve sboru. Živí se v oboru stavebnictví, ale láskou jsou zvířátka, hlavně jeho pes. Noty neumí, jen má jakýs hudební sluch a Doodles si hodně užívá.
Uploaded image

Míra

Bas
Vždy si s přáteli rád zazpíval během svého oblíbeného cestování u táboráku, a proto byl osloven, zda by chtěl svůj zpěv uplatnit a zušlechtit pod odborným vedením. Po krátkém zaváhání výzvu přijal a dnes je za to rád.
Uploaded image

Jenda

Bas
Od dětství rád zpívá, na gymnáziu chodil do školního sboru. Sbor bere nejen jako volnočasovou aktivitu, ale i jako velkou výzvu k překračování vlastních limitů a zdokonalování se. Má rád dobré jídlo, zahradničení a chov psa. Živí se jako „kouzelník s čísly“ v rámci zdravotnictví.
Uploaded image

Jano

Bas
Aj keď nemá žiadne hudobné vzdelanie, pesničky sa mu v spevavej rodine dostávali do krvi od malička. Pred pár rokmi zistil, že spievanie v zbore je príjemná skúsenosť a chuť spievať ho už neopustila. Po rokoch bez spevu rád prijal ponuku pridať sa k Doodles a svoju voľbu neľutuje.
Uploaded image

Ondřej

Bas
Když jsem přišel na svět, přistoupily sudičky a jedna pravila: „Ondřeji, jednou budeš zpívat v Doodles“. A bez zpěvu je nuda, řekla pak ta druhá.
Uploaded image

Michal

Bas
Mocí hudby, zpěvu kouzlem krotnou i sápaví lvové. (J. Jungmann) …a tak v dnešní hektické době uklidňujeme s Doodles rozbouřenou mysl, usmiřujeme hněv, přinášíme odpočinek pro duši, překonáváme vzdálenosti mezi lidmi a připravujeme je k lásce.
Uploaded image

Radek

Bas
Ke zpěvu ho v pubertě přitáhla láska k tvrdému rocku a klasické hudbě. Závislost si poté vybudoval na zpěvu indických manter. Vytrvalý fotograf a milovník dálkových pochodů. V Doodles od září 2016.
Uploaded image

Milan

Bas
Uploaded image

Zdeněk

Bas
Nikdy jsem organizovaně nezpíval a nehraji na žádný hudební nástroj. Jsem živým důkazem, že i člověk, který neumí přečíst notový zápis, může zpívat ve sboru.

Fotky a videa

Malá ukázka z našich vystoupení

Chceš se k nám připojit?

Články

Informace o minulých i chystaných akcích

Napište nám

Použijte kontaktní formulář nebo napište email: info [zavináč] doodles.cz