Prague Pride 2015

Účinkování na Prague Pride 2015, které v polovině srpna vyvrcholilo společným koncertem s London Gay Men’s Chorus na Nové scéně Národního divadla, představovalo pro Doodles premiéru v mnoha ohledech.

Nikdy předtím jsme tak intenzivní sborový týden nezažili. V největších parnech jsme ho započali víkendovým soustředěním, na kterém jsme po prázdninové pauze zopakovali vše potřebné, abychom v pondělí mohli vystoupit v Hrzánském paláci na zahajovacím ceremoniálu Prague Pride. Další dny už jsme zkoušeli s londýnským sborem, s nímž jsme koncertovali nejprve ve čtvrtek na Britské ambasádě – a konečně i o den později před vyprodanou Novou scénou Národního divadla. Ti, kterým po náročném týdnu zbyly síly, se pak zúčastnili i sobotního průvodu Prahou, kde rovněž nebyla o zpěv nouze.

Novinek ovšem bylo vícero – vůbec poprvé například náš sbor vystupoval výhradně pod taktovkou Marka Stanky. Spolu s ním jsme posluchačům nabídli jak klasické skladby, tak výběr z našeho populárního repertoáru. Pro písně, které jsme zpívali společně s londýnským sborem, jsme rovněž poprvé nacvičili choreografii. Někteří neměli s přidáním pohybových prvků ke zpěvu nejmenší problém již od samotného začátku – a těm ostatním s ním alespoň trochu pomohlo překvapení v podobě přípitku, jímž jsme přímo na jevišti zakončili skladbu To pivečko ze Smetanovy Prodané nevěsty.

Premiérové pro nás vlastně bylo i společné koncertování s jiným pěveckým tělesem. Jsme moc rádi, že jsme navázali spolupráci právě s LGMC, který je dokonce největším gay sborem v celé Evropě. Čas strávený s Londýňany jsme si maximálně užili a věříme, že se nám tento pocit podařilo přenést i na všechny naše posluchače.