Vánoční koncert se sborem Myšáci

Koncem roku 2015 se našemu sboru naskytla úžasná příležitost. Oslovila nás Lucie Freiberg, sbormistryně smíšeného vokálního sboru Myšáci Praha, s pozváním účastnit se jejich vánočního koncertu jako hosté. Sbor jsme do té doby naživo neslyšeli, ale po zhlédnutí několika záznamů z jejich vystoupení jsme se na společný koncert začali moc těšit.

Společně jsme nazkoušeli tři vánoční a jednu lidovou píseň. Zpívat s ženskými hlasy bylo pro Doodles velkou premiérou a moc jsme si to užili. Oba sbory doprovodila na klavír Veronika Ptáčková. S velkým zájmem jsme si vyslechli písně v provedení Myšáků, které nás zahřály i přes tu velkou zimu, co v kostele farního sboru ČCE na Žižkově panovala. Velmi nás potěšil i místní farář Pavel Kalus, který velmi citlivě využil naší veřejně deklarované menšinové identity k účastné prezentaci lidskoprávního projektu Amnesty International Maraton psaní dopisů a k nabídce aktivní účasti v něm.

Krásný večer vyvrcholil zcela tradičně koledou Narodil se Kristus pán, kterou si s námi k naší velké radosti s chutí zazpívali i všichni posluchači. Každý z nás tak mohl mít právem pocit, že to, co děláme, má smysl. Pokud jste se z nějakého důvodu nemohli zúčastnit, ale rádi byste náš zážitek přesto sdíleli, podívejte se na video z celého koncertu:

 

A co o spolupráci s Doodles říká sama Lucie Freiberg?

 
Na náš pravidelný vánoční koncert si vždy zveme nějakého hosta.
Měla jsem to štěstí vidět Doodles na Nové Scéně Národního divadla, a proto pro tentokrát byla moje volba jasná. 🙂
Intuice mi říkala, že kombinace sboru Myšáci a Doodles bude moc dobrá a nespletla jsem se.
Kluci se zadání zhostili na výbornou, pozvedli celkovou atmosféru kostela, roztleskali všechny přítomné a společně jsme si vychutnali bezprostřední ovace od diváků.
Doodles totiž zpívají nejenom lépe a lépe, ale Doodles mají také své kouzlo a duši, která s lehkostí jim danou osloví každého profi posluchače i laika.
Já osobně se stala velkou fanynkou Doodles, kluci jsou báječní, spontánní, milí a já doufám, že se naše cesty ještě potkají.
Ať už po hudební stránce nebo jinak.

Luci-395x265

Lucie Freiberg
sbor Myšáci a Lucky Voice Band

A nás těší fakt, že Lucie, kterou jsme si rychle oblíbili, s námi ve spolupráci pokračuje, věnuje se totiž naší hlasové výchově.