Z historie Doodles

Doodles byli založeni v roce 2011 v Praze. Pár přátel nadchla myšlenka zpívat v gay sboru, proto řekli dalším kamarádům a brzy se již konala první zkouška. Široký repertoár zahrnuje klasickou tvorbu, lidové písně či koledy a v neposlední řadě je podstatnou součástí také pop.

Soustředění-Srbská-Kamenice-48

Soustředění Srbská Kamenice

V začátcích se ale repertoár zaměřil hlavně na lidovou a klasickou tvorbu. Pod vedením našeho sbormistra se i méně zkušeným členům podařilo ovládnout hlas natolik, že jsme před Vánoci 2012 mohli poprvé vystoupit před první posluchače. Navázali jsme též spolupráci s dalšími sbory a tak jsme měli možnost zazpívat si mimo jiné i Rybovu Českou mši vánoční s orchestrem. Samozřejmě i nadále jsme pracovali na dalších hudebních výzvách.

Skladatel Jan Dobiáš pro nás upravil první populární píseň, čímž nastartoval novou éru Doodles. V sezóně 2014 jsme pod vedením zakládajícího člena a nově i sbormistra Marka Stanky nastudovali řadu populárních skladeb, které jsme poprvé mohli představit publiku na Jarním koncertu. Přelomem pro nás pak bylo společné vystoupení s London Gay Men’s Chorus během Prague Pride 2015.